Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Irish Italian Latvian Macedonian Norwegian Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian

Brązowa Kozica 2012 dla Bejorów.

Dla uhonorowania świetniej organizacji, wspaniałego klimatu imprezy i trudu wniesionego w przygotowanie zawodów na najwyższym poziomie dla UKS Ryter Rytro Głównego Organizatora biegu, nad którym patronat medialny objął nasz portal biegowy biegpopradzki.pl.

Drodzy sportowi Przyjaciele, z wielką radością chcemy podzielić się z Wami naszym OGROMNYM sukcesem!!! X Bieg Bejorów, który tworzyliśmy wspólnie z Wami, zdobył III miejsce wśród 30. najlepszych biegów górskich 2012 roku typu alpejskiego, zdobywając tym samym certyfikat Brązowej Kozicy. Konkurs na Najlepszy Bieg Górski organizował portal biegigorskie.pl. Odbywał się on w 3. kategoriach:

- najlepszy bieg alpejski (trasa tylko pod góre)

- najlepszy bieg anglosaski (trasa zarówno pod górę jak i w dół) oraz

- najlepszy bieg na długim dystansie.

Głosować mogli tylko i wyłącznie uczestnicy biegów. W tym roku oddano rekordową liczbę aż 868 głosów na 65 biegów rozegranych w 2012 roku. W kategorii biegów alpejskich, X Bieg Bejorów ustąpił miejsca jedynie zdecydowanemu faworytowi, który zwyciężył w plebiscycie po raz 4. z rzędu - Alpin Sport Tatrzańskiemu Biegowi Pod Górę - który rozegrany został tydzień przed Biegiem Bejorów w Zakopanem na Kasprowym Wierchu (w biegu zwyciężyła p. Izabela Zatorska oraz p. Andrzej Długosz), oraz III Biegowi Na Wielką Sowę – Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegach Górskich – Ludwikowice Kłodzkie, który to bieg zajął II miejsce.

Za Biegiem Bejorów uplasowały się takie imprezy jak:

- Mountain Maraton - Bieg na Śnieżkę - Karpacz,

- Bieg Górski na Magórkę - Bielsko-Biała,

- Bieg na Babią Górę,

- Bieg na szczyt Pilska - Korbielów i wiele wiele innych znanych biegów!!!

Dodatkowo w kategorii OPEN wszystkich biegów wszystkich kategorii, Bieg Bejorów zajął VIII miejsce w Polsce wśród 65. nominowanych imprez sportowych, wyprzedzając tak prestiżowe zawody jak Ultramaraton 7 Dolin Festiwal Biegiwy w Krynicy Zdrój gdzie startowało ponad 600 zawodników, czy jeden z najsłynniejszych biegów - Bieg Rzeźnika!!!

Nasz sukces, co przyznaje sam Organizator plebiscytu, jest jedną z największych niespodzianek. Dziękujemy Wam po raz kolejny za to, że zechcieliście razem z nami celebrować X edycję ryterskiego Biegu Bejorów. Dziękujemy za Waszą pomoc i partnerstwo!!! Sukces motywuje do dalszej pracy. Wierzymy, że w przyszłym roku znów spotkamy się na wyjątkowym w skali kraju wydarzeniu - XI Biegu Bejorów. Już dziś serdecznie na kolejną edycję Biegu zapraszamy, bo...