Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Irish Italian Latvian Macedonian Norwegian Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprawozdanie z V Biegu i Marszu ,,Piwniczanki”

Piwniczna Zdrój 28.07.2016 r. Piąta edycja biegu i marszu ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie 186 uczestników z regionu małopolski i innych miast w Polsce w tym 136 w biegu, 28 w marszu oraz 23 w małym biegu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na 1,4 km. Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Były to Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w nordic walking.

Honorowym starterem do wszystkich konkurencji był Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój Zbigniew Janeczek . Marsz i bieg odbywał się w upale sięgającym ponad 30 stopni Celsjusza, ale wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Trasa przebiegała z Rynku przez Młodów, Głębokie, Radwanów i ponownie do centrum. Liczyła ona 9,1 km przy niewielkich wzniesieniach z ostatnim podbiegiem do piwniczańskiego rynku. Na trasie były 3 punkty z wodą do picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (w Głębokiem przy Szkole, przy pijalni wody mineralnej w łazienkach i przy byłym Hotelu Koliba). Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Tomasz Pociecha z Krygu, a wśród kobiet Regina Kulka z Ropy. W nordic walking zwycięzcami byli Dorota Witusik z Jasła i Ryszard Walendziak z Malborka. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca zajęli Michał Dudczak z Rytra i Ewelina Kołtko z Wysowej . Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Franciszek Długosz i Katarzyna Rogólska. Najmłodszym zawodnikiem był Oliwer Górka z Krygu, a najstarszym Kazimierz Wawrzyniak z Nowego Sącza. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Paweł Czech z Muszyny i Anna Bodziony z Niskowej.  Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale, na których była rycina mostu łukowego, obok którego uczestnicy przebiegali. Po biegu i marszu czekał też pyszny posiłek dla sportowców w postaci makaronu z polewą jagodową (borówkową). Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” z Piwnicznej Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Ryszard Skwarczek i z-ca Jan Kumorek. Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna Zdrój Zbigniewa Janeczka i prezesów „Piwniczanki” a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

 

Wśród biorących udział w zawodach z terenu MiG Piwniczna Zdrój byli:

  • Mały Bieg Piwniczanki: Emilia Stawiarska, Kinga Stawiarska
  • Bieg główny: Franciszek Długosz, Bartosz Maćkowski, Mateusz Smyda, Katarzyna Rogólska, Marta Dziedzina, Małgorzata Kulig
  • Marsz Nordic Walking: Irena Dulak, Alina Michalczuk, Maria Kulig, Magdalena Marciszewska.

W czasie trwania imprezy przedstawiciele Fundacji Na Ratunek zbierali fundusze na pomoc dla niepełnosprawnego mieszkańca Piwnicznej Zdroju Tomasza Kuka. Pozyskane środki będą przeznaczone na rehabilitację, lekarstwa, żywność oraz przystosowanie mieszkania do samodzielnego poruszania się na wózku.

Podziękowania należą się naszym sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy.

  • Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator
  • Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny, Powiat nowosądecki, Kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, Ski Hotel Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Bank Spółdzielczy Piwniczna, Rolbud Instal, sklep mmsport.com.pl

Podziękowania należą się dla służbom: Komisariatowi w Piwnicznej Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom z terenu MiG Piwnicznej Zdroju (OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla, Łomnica Zdrój). Dziękujemy także wolontariuszom i ich opiekunom za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą na trasie z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju i Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem. Szczegółowe wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie www.biegpopradzki.pl Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl a autorem zdjęć jest Dariusz Izworski oraz na www.biegpopradzki.pl autorami zdjęć są Barbara i Franciszek Kotarba.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu . Ze sportowym pozdrowieniem.

Dyrektor

Biegu i Marszu Piwniczanki

Marian Dobosz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 592611