Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Irish Italian Latvian Macedonian Norwegian Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprawozdanie z VI Biegu i Marszu ,,Piwniczanki”

Szósta edycja biegu i marszu ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie  213 uczestników  z  regionu małopolski  i innych miast w Polsce oraz ze Słowacji w tym 135 w biegu,58 w marszu i krótkim biegu na 5,5, km oraz 20 w małym biegu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum  na 1,4 km. Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Były to  Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w nordic walking. Honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Marian Dobosz.

 

Marsz  i bieg odbywał się w  upale sięgającym ponad 30 stopni Celcjusza. Trasa przebiegała z Rynku przez Młodów ,Głębokie ,Radwanów  i ponownie do centrum. Liczyła ona 9,2 km przy niewielkich wzniesieniach  z ostatnim podbiegiem do piwniczańskiego rynku. Na trasie były 3 punkty z wodą do  picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (w Głębokiem przy Szkole, koło basenów na Radwanowie i  przy pijalni wody mineralnej w łazienkach oraz  przy byłym Hotelu Koliba). Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Tomasz Pociecha z Krygu  , a wśród kobiet  Regina Kulka z Ropy. Oni także zwyciężyli w ubiegłorocznej edycji. W nordic walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic   i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca zajęli  Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. Najmłodszym zawodnikiem był Jakub Sarnik  ,a najstarszym Kazimierz Wawrzyniak z Nowego Sącza. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.  Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była  rycina  kompleksu basenów na Radwanowie obok, którego  uczestnicy przebiegali. Po biegu i marszu  czekał też  pyszny posiłek dla sportowców w postaci tzw. ,,chłodnika” .Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka”  z Piwnicznej Zdroju ,którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Ryszard Skwarczek i z-ca Jan Kumorek . Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych ,którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna Zdrój Zbigniewa Janeczka i  prezesów Piwniczanki ,a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

 

 

Podziękowania  należą się naszym  sponsorom i tym wszystkim ,którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator. Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny. Powiat nowosądecki ,kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, Ski Hotel  Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro ,Bank Spółdzielczy Piwniczna, Pijalnia Artystyczna Piwniczna, Rolbud Instal, Nadleśnictwo Piwniczna, Spar, Delikatesy u Janusza .

 

Podziękowania należą się dla służbom: Komisariatowi w Piwnicznej Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza ,Strażakom  z terenu MiG Piwnicznej Zdroju (OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla, Łomnica Zdrój).

 

Dziękujemy także wolontariuszom i  ich opiekunom za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą na trasie z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju i Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

 

Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem. Szczegółowe wyniki  i zdjęcia znajdują się na  stronie www.biegpopradzki.pl

 

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu .

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki

Marian Dobosz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 607463