Polish Albanian Armenian Azerbaijani Bulgarian Croatian Czech Danish English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Irish Italian Latvian Macedonian Norwegian Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Relacja z VII Biegu i Marszu ,,Piwniczanki” 2018

Siódma edycja Biegu i Marszu  ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie  282 uczestników  z  regionu małopolski  i innych miast w Polsce oraz ze Słowacji, w tym 149 w biegu głównym, 52 w marszu NW i krótkim biegu na 3,7 km. Wystartowało też 81 uczestników w małym biegu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum  na różnych dystansach. Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Pan Marek Pławiak.

 

 

Były to  Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking . Spikerem i honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Pan Marian Dobosz. Marsz  i bieg odbywał się w  upale sięgającym ponad 30 stopni Celsjusza. Trasa przebiegała ze stadionu K.S. Ogniwo  przez ulice Daszyńskiego, Szczawnicką, Węgierską, Słowację, Krynicką  i ponownie na stadion. Liczyła ona 9 km przy niewielkich wzniesieniach. Na trasie były 2 punkty z wodą do  picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (na 3 km i 7 km). Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Paweł Smędowski z Sękowej, a wśród kobiet  Regina Kulka z Ropy. W Nordic Walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca w grupach zajęli: przedszkolaki: Jan Maurek, Emilia Damasiewicz, kl. I-III: Filip Dominik, Olga Ściurka, kl. IV-VI: Jakub Tokarczyk, Wiktoria Wolanin, kl. s.p. VII oraz gimnazjum II i III: Michał Mucha, Martyna Tomasiak. Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Mirosław Dropek i Joanna Kulig. Najmłodszą zawodniczka była Ewelina Kołtko, a najstarszym Jerzy Kopta. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Arkadiusz Śliwa z Krynicy  i Anna Bodziony z Niskowej.  Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była  rycina góry Kicarz i Spółdzielni Pracy Piwniczanka. Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” z Piwnicznej-Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali prezes Pan Ryszard Skwarczek i z-ca Pan Jan Kumorek. W tym roku Spółdzielnia Pracy Piwniczanka obchodzi jubileusz 50 – lecia działalności. Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna Zdrój Pana Zbigniewa Janeczka i prezesów Piwniczanki oraz przewodniczącego Komisji Turystyki i Sportu powiatu nowosądeckiego Pana Stanisława Sułkowskiego, a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

 

Podziękowania  należą się naszym  sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator. Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny, Powiat nowosądecki, Kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, SkiHotel  Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa Rytro, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Pijalnia Artystyczna Piwniczna, SPAR Delikatesy u Janusza.

Podziękowania należą się  służbom: Komisariatowi w Piwnicznej-Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom  z terenu MiG Piwnicznej-Zdroju pod wodzą koordynatora Czesława Tomaszewskiego (OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka , Łomnica Zdrój) i strażakom ochotnikom na Słowacji.

Na koniec zawodów podziękowano Zarządowi Spółdzielni Pracy ,,Piwniczanka” za sponsorowanie 7 edycji tego biegu i marszu oraz dla uczestników, którzy brali udział we  wszystkich zawodach: Anna Bodziony – Niskowa,  Bogumiła Dobosz – Rytro ,Tadeusz Kowalczyk – Kraków, Czesław Łękawski - Rytro, Zbigniew Podsadowski – Gorlice, Urszula Twardy – Nawojowa, Alicja Walendziak i Ryszard Walendziak – Malbork. Ponadto wyróżniono panie Marię Kulig i Alicję Michalczuk za barwne stroje w marszach Piwniczanki .

W biegu i marszu wystąpiło 13 uczestników z terenu MiG Piwniczna Zdrój: Mirosław Dropek, Mateusz Smyda, Joanna Kulig, Małgorzata Kotarba, Kinga Szkaradek, Małgorzata Kulig, Jan Kumorek, Karolina Lisowska, Natalia Nowak, Renata Kumorek, Maria Kulig, Alina Michalczuk. Ponadto w małym biegu Piwniczanki na stadionie wystąpiło kilkunastu uczestników (przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum) także z terenu MiG Piwniczna Zdrój.

Podziękowano wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tych wielu edycji pracownikom MGOK w Piwnicznej Zdroju na czele z dyrektorem Panią Janiną Janur, jednostkom OSP z terenu MiG Piwniczna Zdrój, policji z Nowego Sącza i Piwnicznej - Zdroju  i Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz innym osobom  oraz sponsorom.

Dziękujemy także wolontariuszom (dziewczęta z Gimnazjum w Piwnicznej Zdroju) i  ich opiekunom (Jolanta i Paweł Jochymek) za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą oraz na  mecie biegu. Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem.

Szczegółowe wyniki  i zdjęcia znajdują się na  stronie www.biegpopradzki.pl

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu. Ze sportowym pozdrowieniem.

Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki

Marian Dobosz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odsłon : 673006